• Nowy

Czarna taśma X-SAUCE na obręcz tubeless 9m

50,99 zł
Brutto

Czarna taśma X-SAUCE na obręcz do bezdętkowej konwersji kół rowerowych. Czarna cieńsza taśma pozwala na większą elastyczność w dopasowaniu do różnych typów felg i kształtów obręczy.

Szerokość taśmy
Ilość
W magazynie

Dostawa od 12,00 zł brutto
Wyświetl koszt wysyłki

Czarna taśma X-SAUCE na obręcz jest cieńsza niż żółta taśma X-SAUCE na obręcz.

Czarna taśma X-SAUCE uszczelnia felgę bez potrzeby stosowania jakiegokolwiek innego rodzaju paska lub gumki, wystarczy 1 runda, dodając tylko 6-7 gramów na koło. 9-metrowa rolka czarnej taśmy umożliwia przygotowanie opon bezdętkowych. Jedna rolka wystarcza na 4-5 kół w zależności od rozmiaru koła.

Przed przyklejeniem taśmy do opon bezdętkowych dokładnie wyczyść kanał obręczy.

Wskazówka: przy pierwszym użyciu taśmy do obręczy przyklej taśmę do obręczy i zamontuj koło na noc z mocno napompowaną dętką z wentylem Presta, aby zapewnić długotrwałą przyczepność. Następnego dnia zdejmij dętkę i zamontuj oponę bezdętkową oraz wentyl i jesteś gotowy do jazdy.

Jak wybrać prawidłowo taśmę?

Na dzisiejszym rynku można znaleźć szeroką gamę felg o różnych cechach. Firma X-SAUCE stworzyła szeroką gamę taśm do obręczy, aby móc przerobić dowolną felgę na system bezdętkowy, której potrzebują nasi klienci. Szczególną uwagę zwróciliśmy na wewnętrzne szerokości obręczy, zwykle wklęsłe, ale o różnych kątach i głębokościach. W przypadku bardzo głębokiej obręczy lub takich, które tworzą kąt 90 stopni, potrzebujemy bardzo elastycznych taśm na obręcz, które dostosowują się do tych prawie pionowych kątów (jak nasze czarne taśmy i taśmy z włóknem). W przeciwnym przypadku, gdy profil obręczy jest lekko wklęsły lub prawie płaski, użyjemy taśmy na obręcz, która jest sztywniejsza i nie wymaga elastyczności niezbędnej do dostosowania się do typów felg opisanych w poprzednim scenariusz - wybierz naszą żółtą taśmę X-SAUCE.

Grubsza i sztywniejsza taśma do obręczy będzie trwalsza i zapewni lepsze dopasowanie obręczy do zastosowania bezdętkowego, jednak ten rodzaj taśmy nie dopasowuje się dobrze do obręczy z głębokimi i wąskimi profilami obręczy. Cieńsza i bardziej elastyczna taśma przystosowana do zastosowania bezdętkowego jest łatwiejsza w montażu i lepiej dostosowuje się do głębszych profili obręczy, ale nie jest tak trwała i będzie wymagała częstszej wymiany, ponieważ montaż i demontaż opon spowoduje zużycie jej przyczepności. W przypadku głębokich i wąskich profili obręczy - wybierz naszą czarną taśmę X-SAUCE lub tańszą taśmę z włóknami.

Należy zauważyć, że wszystkie nasze taśmy i opaski na obręcze są dostępne w różnych szerokościach, dzięki czemu można je dostosować do szerokości każdej obręczy. Zastosowanie odpowiedniej szerokości jest kluczem do optymalnej wydajności tej taśmy, ponieważ użycie niewłaściwych lub cieńszych szerokości nie gwarantuje prawidłowego montażu systemu bezdętkowego, co oznacza wyciek powietrza i utratę ciśnienia powietrza w oponach.

Poprawnie zamontowana taśma na obręczy powinna wyglądać tak:

poprawnie

Przykłady źle zamontowanej taśmy na obręczy:

niepoprawnieniepoprawnie

Wreszcie, aby wybrać szerokość odpowiedniej taśmy do felgi, możesz to zrobić, mierząc szerokość paska na felgę. W tym celu najlepiej zdemontować oponę, zdjąć i zmierzyć pasek obręczy opony, pod warunkiem, że dobrze zakrywa łoże obręczy. Zmierz go na płaskiej powierzchni, bo jeśli zrobisz to na samej feldze, która jest wklęsła, pomiary nie będą prawidłowe. Jeśli Twoje koło nie ma paska na felgę, wytnij kawałek papieru o szerokości, który wydaje się pasować i włóż go w felgę, dopasowując ją do jej wklęsłości, sprawdzając, czy szerokość jest prawidłowa, czy potrzebuje mniej lub więcej dodatkowych milimetrów.

200520852809
5 Przedmioty

Specyficzne kody

ean13
8436591210511
Nowy produkt

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji Odrzuć